Kongres Polonii Kanadyjskiej Okręg Alberta

Organizacje Członkowskie oraz Współpracujące

 

ORGANIZACJE CZłONKOWSKIE W EDMONTON

 

Polish Veterans Society / Towarzystwo Polskich Weteranów

Jan Cebula

jancebula50@gmail.com

 

Polish Combatants Association Branch No. 6 / Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, koło Nr. 6

Henryk Lang

hlang@telusplanet.net


Polish Canadian Women's Society, Branch No.3 / Federacja Polek w Kanadzie, ogniwo Nr. 3

Halina Madej

halina1@shaw.ca


Polish Canadian Society / Towarzystwo Polsko-Kanadyjskie

Lilia Futerska

lilafuterska@gmail.com


Association of Polish Engineers / Stowarzyszenie Polskich Inżynierów I Techników

Jolanta Wandzel MrugaĊ‚a

j_wandzel@yahoo.com

 

Canadian Polish Historical Society / Kanadyjsko Polskie Towarzystwo Historyczne

Helena Facsko

cphsalberta@gmail.com


Polish Culture Society / Towarzystwo Kultury Polskiej

Ela Sawicka

elsaw2011@gmail.com


Polish Canadian Humanitarian Society / Polsko Kanadyjskie Towarzystwo Humanitarne

Anthony Muszynski

muszynski@shaw.ca


Kopernik - Polish Heritage Society / Kopernk - Stowarzyszenie Polskiego Dziedzictwa

Andy Kubicki

ask@shaw.ca


Canadian Polish Academic Society / Kanadyjsko Polskie Stowarzyszenie Akademickie

Maya Janowicz

mjanowicz@shaw.ca

 

Knights of Columbus

Kazimierz Zięba

kazimierz_z@live.com


The Magda Tomczak Children Aid Foundation / Fundacja Pomocy Dzieciom im. Magdy Tomczak

Janusz Tomczak

fund@telus.net


Canadian Polish Youth Friendship Society / Polsko Kanadyjskie Stowarzyszenie Młodzieży

Andrzej Hewak

hewak_m@go2.pl


White Eagle Polish Senior Club / Polski Klub Seniora Biały Orzeł

Stefania Kucy

kjerzy60@wp.pl

 

Polonia Foundation in Alberta

Walter Mis

wmis@mislaw.ca

 

Poland in the Rockies

Antoni Kowalczewski

antoni@angeltear.com

kamazonka@gmail.com


Polonia Choir Society

Maria Muszynska

mbmusz@hotmail.com


ORGANIZACJE NIEZRZESZONE WSPOLPRACUJACE Z KPKOA W EDMONTON


Polish Men's Club

Lilia Futerska

lilafuterska@gmail.com


Friendship Club / Klub Przyjaźń

Christine Urban

henryurban4@live.ca


Polish Teachers Association in Canada / Związek Nauczycielstwa Polskiego

Ewa Launspach

Ewa.Launspach@oerlikon.com


Polish Society Podhale in Canada / Związek Podhalan w Kanadzie

Wojciech Chlebek

 

Friends of John Paul II Catholic University of Lublin, Edmonton Branch / Przyjaciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawla II, kolo Edmonton

Greta Derus

gtderus@shaw.ca

 

Zespól Watra

Piotr Strama

pstrama@hotmail.ca


Society For Promotion Of Science And Technology / Stowarzyszenie Promocji Nauki i Technologii

Wlodzimierz Artur Nyga

vlodus@gmail.com


 

SZKOLY POLSKIE W EDMONTON


Sw. Jan Pawel II Polish- Bilingual Program at St. Basil School/Dwujezyczny Angielsko-Polski Program Jana Pawla II

Yvonne Zalewski-Evoy - Polish Lead

yvonne.zalewski-evoy@ecsd.net

Izabella Bereźnicki Common Przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego-Parent Council Chair


Maria Chrzanowska Saturday Polish School / Polska Sobotnia Szkoła im. Marii Chrzanowskiej

Urszula Kunikiewicz

kuniki@shaw.ca


Henryk Sienkiewicz Saturday Polish School / Sobotnia Szkoła Polska im. Henryka Sienkiewicza

Krystyna Dembowska

krystynadembowski@yahoo.ca

 

GRUPY TANECZNE W EDMONTON



Polonez Polish Folk Arts Ensamble / Zespół Taneczny Polonez

Walenty Michalik

walek_michalik@yahoo.ca


Mazur Polish Canadian Dancers of Edmonton Society/ Zespol Taneczny Mazur

Kasia Rudolf

mazur.dance@gmail.com


Łowicz Polish Folklore Ensamble / Zespół Folklorystyczny Łowicz

Iwona Borówka

lowicz@shaw.ca


Oberek Polish Canadian Children Dance Society / Dzieciece Stowarzyszenie Taneczne Oberek

Opoczno Polish Dance Society

Ela Kapica

ela@oberek.ca

 

ORGANIZACJE CZłONKOWSKIE W CALGARY



Polish Canadian Association / Stowarzyszenie Polsko Kanadyjskie

Marek Domaradzki

domaradm@telus.net


Polish Combatants Association, Branch 18 / Stowarzyszenie Polskich Kombatantow, kolo nr. 18

Zbigniew Starczyk

president@spkcalgary.ca



ORGANIZACJE NIEZRZESZONE WSPOLPRACUJACE Z KPK W CALGARY



Polish Song and Dance Association Polanie / Zespół Pieśni i Tańca Polanie

Ziggy Chmielarski

info@polanie.ca


Polish Teachers Association in Canada / Związek Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie

Maria Rozkowska

prozkowski@yahoo.com


John Paul II Polish School / Polska Szkoła im. Jana Pawła II

Bożena Błachut

admin@szkolapolskacalgary.com

 

Konstanty Piekarski Foundation / Fundacja Konstantego Piekarskiego

Bonifacy Pulwicki

pulwicki@shaw.ca

 

Polish Canadian Senior Club / Polsko Kanadyjski Klub Seniora


Gertruda Komorek


ORGANIZACJE POLONIJNE W LETHBRIDGE/GRAND PRAIRE



Stowarzyszenie Polsko - Kanadyjskie w Lethbridge/ Polish-Canadian association of Lethbridge

Marek Szmaj

gorce119@hotmail.com


Polish Canadian Society, Peace River County / Polsko Kanadyjskie Towarzystwo regionu Peace River County

Jagoda Wilk

wilkr5@hotmail.com

 

Polish Scouts



Polish Scouting Association Pomorze (Polish Boys Scouts Region) / ZHP Hufiec Harcerzy Pomorze w Edmonton

Dh.Krzysztof Hanula - Hufcowy

krzysiekh@gmail.com


Polish Scouting Association ZHP Młody Bór( Polish Girls Scouts Troop) / ZHP Hufiec Harerek Młody Bór w Albercie

Dh.Agata Starczyk - Hufcowa

hufcowa@mlodybor.zhpkanada.org

Polish Scouting Association ZHP Beskidy (Polish Girls Scout Region )/ ZHP Szczep Harcerek Beskidy w Edmonton

Dh.Iwona Zalewska-Evoy - Szczepowa

beskidy@mlodybor.zhpkanada.org


Polish Scounting Association ZHP Rysy(Polish Boys Scout Region) / ZHP Szczep Harcerzy Rysy w Calgary

Michal Plucinski

rysy@harcerze.zhpkanada.com


Polish Scouting Association ZHP Orla Perc( Polish Girls Scout Region) / ZHP Szczep Harcerek Orla Perć w Calgary

Dhna. Agnieszka Olechno -Szczepowa

orlaperc@mlodybor.zhpkanada.org


Koło Przyjaciół Harcerstwa

Marek Władyka

wadya@shaw.ca



PARAFIE POLONIJNE W ALBERCIE


Kościół Różańca Świętego / Holy Rosary Church

Father Andrzej Sowa

andrzejsomi@gmail.com


Kościół Matki Boskiej Królowej Polski/ Our Lady Queen of Poland Church

Father Roman Majek

office@mbkp.com

 

Parafia Matki Boskiej Królowej Pokoju / Our Lady Queen of Peace Church

Father Jacek Walkiewicz

church@queenpol.org